Sınav Bilgileri

Sınav Başvuru İşlemleri

Sınav Başvuru İşlemleri


Sayın Aday Meslek Mensubu,


3568 sayılı Yasa hükümleri uyarınca TÜRMOB tarafından yapılacak olan

  • Yeminli Mali Müşavirlik Sınavları,
  • Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavları,
  • A-B-C Grubu Değerlendirmeleri
  • Staja Başlama Değerlendirmeleri 2008 Sınav takvimi açıklanmıştır
Sınav Sistemimizde kaydı olan Adaylar ABC Grubu Staj Değerlendirmeleri ve SMMM Sınav Başvurularını İnternet yoluyla, İlk defa katılacak olan adaylar odaları aracılığı ile başvuru yapacaklardır.

1-Sınav dosyası hazırlayarak; ilk kez sınavlara katılacak olan adaylar; sınav başvuru dosyalarını bağlı bulundukları odaya teslim edecektir .


2 - A - B Grubu adaylar ilk katılacakları sınav için; sınav harcını ilgili banka hesap numaralarına ödeyerek; sınav harcı dekontu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve matbu dilekçeyi doldurarak bağlı bulundukları odaya teslim edecekleredir. Matbu dilekçeyi odalardan veya sitemizden edinebilirler.


3- 2005 Ocak ve sonraki tarihlerde ticaret lisesi ve önlisans düzeyinde stajı başlayan e-USE programına tabi adaylar için (A) ve (B) grubu sınav başvuruları ve sınavlar internet üzerinden http://www.tesmer.org.tr/takip adresine girilerek yapılmaktadır. Bunların ayrıca odaya başvurmalarına gerek yoktur.


4- Daha önce en az bir kez sınava katılmış olan ya da sınava başvuru yapması nedeniyle bilgileri Merkezimizde kayıtlı bulunan adaylar başvurularını internet yoluyla http://sinav.tesmer.org.tr veya www.tesmer.org.tr adresine girerek yapacaklardır


Adaylar, başvuru için, sınav giderleri karşılığı olarak öngörülen bedeli ödedikten sonra http://sinav.tesmer.org.tr veya http://www.tesmer.org.tr adresine girerek sınav başvurularını yapacaklardır. Bunun için en az bir kez sınava katılması veya daha önce sınav başvurusunda bulunması nedeniyle Merkezimiz kayıtlarında bilgilerinin bulunması gerekmektedir. Başvuru işlemi T.C kimlik numarasıyla yapılacağı için adayların T.C kimlik numaralarının mutlaka sistemimizde kayıtlı olması gerekmektedir. Aday daha önce sınava katıldığı halde T.C kimlik numarası sistemimizde kayıtlı değilse; nüfus cüzdanı fotokopisini Merkezimize fakslaması halinde gerekli düzeltme yapılacak ve başvurusunu yapabilecektir.

 

Aday sınava katılmak istediği dersleri seçerek sınav kaydını yapıp, onayladıktan sonra bir daha değişiklik yapamayacaktır. Bu nedenle adayların formu doldurduktan sonra bilgilerini tekrar kontrol ederek onaylamaları daha doğru olacaktır Faks ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Sınav başvurusu yapmadan önce Oda Başkanlıklarından sınav haklarınız ve staj durumunuz hakkında bilgi alarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sınav bedellerinin geri ödenmesi işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Sınav programı,sınav başvuru listeleri ve sınav sonuçları Web sayfamızda açıklanmaktadır. Sınava katılacak adayların listeleri sınav tarihinden bir hafta önce web sayfamızda açıklanmaktadır. Dilekçenizde elektronik posta adresinizi belirtmeniz durumunda sınavdan bir hafta önce sınav programı adresinize gönderilecektir.

 

Uyarı : Sınav bedellerinin ödeneceği hesaplar masrafsızdır havale bedeli ödenmeyecektir. Ancak KAMPANYA hesabı olduğu için ; sınav bedelleri sadece banka şubelerine bizzat giderek yatırılacaktır. İnternet üzerinden yapılan havale ve EFT işlemi kabul edilmeyecektir.