Başkanın Mesajları

2018 Yeni yıl Mesajı

Sevgili Meslektaşlarım,

Bir yılın daha sonuna geldik. 2017 yılının değerlendirmesini yaptığımızda hedeflerimiz doğrultusunda kararlı bir şekilde çalıştığımızı ve bir çok hedefimizi gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz.

Oda kurullarında görev alan meslektaşlarımın “Mesleğimizin ve Odamızın geleceği” ortak paydasında buluşarak uyum içinde çalışmasıyla Odamız ve mesleğimiz için önemli kararlara imza attık. Bu vesileyle Oda kurullarında görev alan çalışma arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim.


Eğitimin kişisel ve mesleki gelişimdeki öneminin bilinciyle, 2017 yılında da mesleki eğitime ağırlık verdik;

Bilirkişilik Eğitim Semineri

YMM Sınavlarına hazırlık kursları

Staja Giriş Kursları

SMMM Yeterlilik Kurslarının yanı sıra mevzuatlar, yeni düzenlemeler ve yeni çıkan yasalarla ilgili seminerler düzenledik. Düzenlediğimiz bu seminerleri canlı yayınla ilçelerdeki üyelerimize eşzamanlı ulaştırdık.

Vergi Dairesi ve SGK ile olan diyaloğumuzu devam ettirerek işlerimizi kolaylaştıracak kimi uygulamaların hayata geçmesini sağladık.

Burada detayına inmeden bir kaçını sıraladığımız çalışmalarımızın yetmediğinin, daha yapılması gereken çok şey olduğunun farkındayız. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen ortak hedeflerimizi gerçekleştirmek için 2018 yılında da, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

2017 yılına girerken ülkemizin içinde bulunduğu olumsuzluklara değinerek “tüm bu olumsuzluklara rağmen, 2017’nin inancımızı kaybetmediğimiz, umudumuzu yitirmediğimiz, Çağdaş, Laik ve Bağımsız bir Türkiye’nin devamı için mücadelemizin artarak devam ettiği bir yıl olması için elimizden geleni yapacağız. Çünkü biliyoruz ki hayat devam ettikçe inançlarımız ve değerlerimiz için mücadeleyi sürdürmeliyiz.” demiştik.

Evet 2017 yılında dünya daha iyi olmadı, yeni yıla girerken söylediğimiz dileklerimiz gerçekleşmedi, olumsuzluklar olumluya doğru bir değişim göstermedi ama bizim de umudumuz ve mücadele kararlılığımız azalmadı; Çağdaş, Laik ve Bağımsız bir Türkiye’ye olan inancımız değişmedi.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslektaşlarımızın yeni yılını kutlar, 2018 yılının hepimiz için daha ‘iyi’ bir yıl olmasını dilerim.


Ömer Faruk TOKGÖZ
Oda Başkanı

 

Mesaj Arşivi>>