Başkanın Mesajları

2017 Yeni Yıl Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Geçen sene bugünlerde, her yıl olduğu gibi, hepimizin içinde yeni bir yıla girmenin coşkusu, sevinci vardı. Yeni yıldan beklentilerimizi düşünürken bile heyecanlanıyor, umutlarımızın tazeliği ile geleceğe daha güvenle bakıyorduk. Tıpkı bu yıl olduğu gibi.

Ama ne yazık ki 2016 yılı hiç ümit ettiğimiz gibi olmadı. Ülkemizdeki siyasi gelişmeler, artan terör saldırıları, canlı bombalar, sınırlarımızda süren savaş ve bunun üzerimizdeki olumsuz etkileri bir yana, ekonomik krizin artarak hissedilmesi, mesleki konularda beklentilerimizin karşılanmaması ve daha burada sayamayacağımız olumsuz bir çok gelişmeden dolayı 2016 yılı, beklentilerimizi karşılamaktan uzak, geleceğe dair umutsuzluğumuzu arttıran bir yıl olmuştur.

Sevgili Meslektaşlarım, tüm bu olumsuzluklara rağmen, 2017’nin inancımızı kaybetmediğimiz, umudumuzu yitirmediğimiz, Çağdaş, Laik ve Bağımsız bir Türkiye’nin devamı için mücadelemizin artarak devam ettiği bir yıl olması için elimizden geleni yapacağız. Çünkü biliyoruz ki hayat devam ettikçe inançlarımız ve değerlerimiz için mücadeleyi sürdürmeliyiz.

 

2017 yılının sevginin, barışın ve demokrasinin hüküm sürdüğü yıl olmasını diler, hepinize saygılarımı sunarım.


Ömer Faruk Tokgöz

Oda Başkanı


Mesaj Arşivi>>