Başkanın Mesajları

15 Temmuz Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Darbelere ve özgürlüklerin kısıtlanmasına karşıyız

15 Temmuz dolayısıyla darbelere ve her türlü darbe girişimine karşı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

Hiç bir gerekçe demokratik hak ve özgürlüklerin kısıtlanma sebebi olamaz. Adalete güvenin olmadığı, özgürlüklerin kısıtlandığı, baskı ve şiddet ortamının olduğu bir ülkede demokrasiden söz etmek mümkün değildir.

Demokrasiye yönelik her türlü girişimin karşısında olmayı kendine görev addeden meslek camiası olarak, demokratik sisteme zarar veren ve zayıflatan girişimlere de karşıyız.

Yakın tarihinde birçok darbe ve darbe girişimi sığdırmış bir ülkenin vatandaşları olarak, darbelerin ve darbe girişimlerinin olmadığı, hak ve özgürlüklerin askıya alınmadığı, demokratik bir yönetimi talep ediyor, her türlü darbeyi ve darbe girişimini lanetliyoruz. Biz meslektaşlar olarak demokrasiden yanayız ve demokrasiye yönelik her türlü girişimin karşısındayız. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da demokrasinin savunucusu olmaya devam edeceğiz.

Demokrasinin temelini oluşturan, adaletin, özgürlüklerin ve eşitliğin sağlandığı, fikirlerin ve düşüncelerin saygı ile karşılandığı ve hiç kimsenin düşüncelerinden dolayı ötekileştirilmediği, özgürlüklerinden mahrum bırakılmadığı, çağdaş demokratik bir yaşam düzeyine ulaşmak arzumuzu bir kez daha haykırıyoruz.


Ömer Faruk Tokgöz

Oda Başkanı

 

 

Mesaj Arşivi>>