Başkanın Mesajları

1 Eylül 2015

Değerli meslektaşlarım,

Dünya Barış Günü'nün kutlandığı Eylül ayında maalesef ülkemizde hepimizin içini acıtan olayları yaşamaktayız.

Hangi etnik köken, din veya mezhep aidiyetine sahip olursak olalım hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıyız. Tüm milletimizin ortaklaşa verdiği mücadele ile kazanılan bu vatanı, atalarımıza olan minnet borcumuz ve çocuklarımıza olan sorumluluğumuz gereğince barış ve refah içinde geleceğe taşımak hepimizin görevidir. Zorluklarla kazanılan bu vatanı geleceğe taşımanın yolu ise tam demokrasiyi tesis etmektir, Evrensel İnsan Haklarının getirdiği tüm değerleri her insana yaşatmak ve hissettirmektir.


Bu anlamda bunu sağlamanın tek yolu ise demokrasinin, siyasetin sağladığı yasal ve barışçıl yolları kullanmaktır. Ülkemiz son zamanlarda artan terör olaylarından dolayı büyük acılar yaşıyor. Acıları yarıştıran değil, acıları anlayan bir toplum olarak artık şiddet istemiyoruz. Silahlı mücadelelerle aranan hakların daha büyük haksızlıklara ve sadece acılara neden olduğunu bir kez daha görüyoruz. Terör amaçlı eylemler biterse demokrasi işler; köklü çözümler işte o zaman ortaya çıkar.

Eylül ayı ülkemizde eğitim ve öğretimin başladığı aydır. Biz de Mersin SMMMO olarak eğitim dönemine başlamış bulunmaktayız.

Sürekli değişen mevzuata paralel olarak, Odamızın komiteleri tarafından hazırlanan seminerler ve tartışmalı toplantıların yanı sıra; Odamız dışından üstatların programlarının da yer alacağı eğitim etkinliklerimizi Eylül ayı içerisinde sizlere sunacağız.

Bunların dışında uzman eğitim kadromuz tarafından verilen staja başlama ve SMMM yeterlilik kurslarımız başlamış bulunmaktadır. Yine Toros Üniversitesi ile yapmış olduğumuz protokol ile yüksek lisans eğitim programımız Eylül ayı sonu itibari ile başlayacaktır.

Eylül ayı içerisinde yaşayacağımız Kurban Bayramımızı şimdiden kutlar, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız aydınlık yarınlar temenni eder, sizleri saygıyla selamlarım.

 

Ömer Faruk TOKGÖZ

BAŞKAN


<<mesaj arşivi