Basında Odamız

yardımcı eleman sertifika

YMM Galip AKYOLLU'nun konuşmacı olarak katıdlığı "Aktifte Kayıtlı İştirak Hisseleri Ve Taşınmazların Satışı İle Tam İstisnalar" Seminer öncesinde Eğitim Merkezimizin düzenlediği 8. Dönem Muhasebe Yardımcı Elemanı Yetiştirme Kursiyerlerine sertifikaları törenle dağıtıldı.

 

tören sırasında Oda Başkanımız Dursun GÖKTAŞ bir basın aqçıklaması yaptı:

Mersin.03.02.2011

 

Değerli Basın Mensupları

 

8. yardımcı muhasebe elamanı yetiştirme kursumuzu 13 kişi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmışlardır. Muhasebe bürolarının ve özel sektörün ön muhasebe biriminde kalifiye elaman yetiştirme hedefi doğrultusunda bu kurslar düzenlenmektedir.

 

Bugün ayrıca “Şirketlerin aktiflerinde kayıtlı iştirak hisseleri ve taşınmazların satışı ile Kurumlarda tam istisnalar uygulamaları ve vergisel boyutu” konulu seminer yapılmaktadır.

 

Bu semineri sunumu Yemini Mali Müşavir Galip AKYOLLU tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Torba kanun diye adlandırılan TBMM görüşmeleri devam eden Kısaca Kamu borçlarını yapılandıran af kanunu diye niteleyeceğimiz kanun tasarı torbasına ne bulmuşlarsa konulmuştur.

40 maddelik tasarı bugün 247 maddelik tasarı haline dönüşmesi ve aylarca toplumun beklentisi veya tepkisini alan bu tasarının bir an önce sonuçlandırılması zorunluluktur. Sık sık bu tür aflara başvurulması toplumu germekte vergi ödeme bilincini ortadan kaldırmakta, ahlaki değerleri yok etmektedir.

 

Oda Başkanı

Dursun GÖKTAŞ