Basında Odamız

yardımcı eleman kursu sertifika

Odamızın  Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Muhasebe Yardımcı Eleman Kursu'nun dokuzuncusunun sertifika töreni 1 Haziran 2011 Çarşamba günü yapıldı.

2 ay süren kurslarda, tek düzen muhasebe, bilgisayarlı muhasebe ve bilgisayar derslerinin eğitimini alan kursiyerler yapılan sınavda başarılı olarak kursu tamamladılar.

Mersin SMMM Odası ile Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı arasında Şubat ayı içinde imzalanan protokol gereği; eski hükümlü statüsünde olanların, suçtan zarar gören (mağdur) kimselerin ve Mersin E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndaki hükümlülerin Lise öğrencisi veya Lise mezunu çocuklarının,  meslek edinmelerinde yardımcı olmak amacı ile Mersin SMMMO Eğitim Merkezinin Muhasebe Yardımcı Elemanı Kurslarından faydalandırılmasına bu dönem başlanmıştır.

Törenden önce bir konuşma yapan Oda Başkanımız Dursun GÖKTAŞ, Mersin SMMM Odasının sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiği ve bu dönem üç hükümlü çocuğunun ücretsiz olarak faydalandığı kurslara, gelecek dönemlerde de devam edileceğini ve büro elemanlarının yetiştirilmesine, meslek edinmelerine yardımcı olacaklarını belirtti.

Mersin Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Semerkant'ın da katıldığı sertifika töreninde 13 kursiyer sertifikalarını alarak kurslarını tamamladılar.