Duyuru Detay

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüz Kutlu Olsun
30.04.2020

yasasin_1mayis_altresim


Oda Başkanımız Ersin GÖKGÜN’ün 1 Mayıs Mesajı;

Çağdaş toplumlar emeğe ve emekçiye verdiği değer ile ön plana çıkarlar. Çağdaşlığın ve kalkınmışlığın göstergesi, emek yoğun yapılanmaların en üst seviyede karşılık bulmasıdır. Her aşamasında emeği ile üreten kişi veya kişilerin haklarının kapsamlı bir şekilde düzenlendiği toplumlarda, refah seviyesinin yüksekliğinden bahsedilir.

Her yıl coşku ile kutladığımız 1 Mayıs’da bu sene üzgünüz. Çünkü tüm dünyayı etkileyen salgın dolayısıyla meydanlarda olamayacağız. Tabi meydanlarda olamasak da coşkumuz gönlümüzde, gönlümüz emeğin ve emekçinin yanındadır.

COVID 19 salgın döneminden en fazla etkilenecek kesim emekçi sınıfıdır. Emekçilerin, hem kendi çalışma ortamlarının,bulaşma ve bulaştırmaya karşı iyileştirilmesi,hemde gelir açısından mağdur edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca bu dönemde sağlık emekçilerimize de özverili çalışmalarından dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

Emeğin bayramı, üretimin simgesi, coşkunun ve hüznün birlikte yaşandığı bu anlamlı günün başta kendi meslek mensuplarımız olmak üzere tüm emekçilere kutlu olmasını diliyorum.

Yaşasın 1 Mayıs…!

 

Ersin GÖKGÜN

Mersin SMMMO Başkanı

Bu içerik 30.04.2020 21:38:42 tarihinde yayınlanmıştır. | Görüntülenme Sayısı: 813