Duyuru Detay

Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitimlerinde TÜRMOB Kart Kullanımı
14.12.2018

Değerli Üyemiz,

23.06.2018 tarih, 30457 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren TÜRMOB Sürekli MEsleki Geliştirme Eğitimi yönetmeliği uyarınca 2019 yılı için planlamalar başlamıştır.

Sürekli Mesleki Geliştirme Eğitim Mekezi Yönetim Kurlu'nun 14.11.2018 tarih, 7 sayılı kararı ile sürekli mesleki eğitim uygulamalarında TÜRMOBKart kullanımı değerlendirilmiş ve eğitim sicilinin oluşturulmasında TÜRMOBKart kullanılmasına karar verilmiştir. Buna göre yüz yüze eğitimlerin takibi elektronik ortamda ve TÜRMOBKart aracılığıyla yapılacaktır.

TÜRMOBKart, meslek mensuplarımız ve aday meslek mensuplarımız için hazırlanmış, ön ödemeli ve akıllı bir kimlik kartıdır. Yukarıda da belirtildiği üzere, sürekli mesleki geliştirme eğitimlerinin takibinde kullanımı zorunlu olacaktır. Öte yandan bu kart meslek mensuplarımızın müşterilerinden olan alacaklarını taksitle veya tek çekimle tahsil etme imkanı (e-tahsilat)sağlayacak bir tahsilat aracı olduğu gibi, çeşitli harcama kanallarında da siz meslektaşlarımıza özel indirim ve avantajlar sağlamaktadır. TÜRMOBKart, gerek fiziksel tasarımı ve gerekse de yazılımı yapısı itibariyle en modern güvenlik unsurlarını içermektedir.

TÜRMOBKart bilgi güncelleme yardım dökümanı

Biyometrik fotograf kullanım kılavuzu

Aday meslek mensubu kimlik bilgisi başvuru yardım kılavuzu

TÜRMOBKart, başvuran üyelerimiz bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak hazırlanacak ve gönderilecektir. Kartın kaybı ya da sair süretle zayi olması durumunda basılacak kartlar ücrete tabi olacaktır. Bu nedenle basılacak karttaki bilgilerin ve fotografların güncel olması, e-birlik sistemi üzerinden alınan başvurularda, sisteme yüklenen fotografların biyometrik ve istenilen ebatlarda olması gerekmektedir.

Bilgi edinmenizi rica ederiz.

Bu içerik 14.12.2018 15:58:37 tarihinde yayınlanmıştır. | Görüntülenme Sayısı: 963