Duyuru Detay

Eski Nesil ÖKC’lere İlişkin Aylık Mali Rapor Bildirimi Süresinde Güncelleme Yapılmıştır.
28.09.2018

ökc_resin

Eski Nesil ÖKC’lere İlişkin Aylık Mali Rapor Bildirimi Süresinde Güncelleme Yapılmıştır.

Yapılan güncelleme ile; eski nesil ödeme kaydedici cihazdan bir aylık dönemde gerçekleşen toplam
satış tutarı ile toplam KDV tutarı bilgisi, bu aya ait verilmesi gereken 1 No.lu KDV beyannamesinin verilme süresi içinde, tercih edilmiş bildirim yöntemine göre (a-ÖKC TSM Merkezi üzerinden veya b) e-Arşiv Özel Entegratörleri aracılığıyla-doğrudan entegrasyon yapanlarda kendilerince e-Arşiv uygulaması üzerinden ya da c) İnternet Vergi Dairesi uygulaması üzerinden) bildirilecektir. (Güncelleme yapılmadan önceki düzenlemeye göre, bir aya ait bildirim izleyen ayın 15 inci günü sonuna kadar gerçekleştirilmesi gerekmekteydi.)
Yapılan güncelleme ile ayrıca 1 No.lu KDV beyannamesi eki tablolarda Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gerekli geliştirme çalışmalarının yapılması ve mükelleflere duyurulmasından sonra, mükerrer bildirim yapılmamak kaydıyla, KDV Beyannamesi ile bildirim yapabilme imkanı da getirilmiştir.

 

Ödeme kaydedici cihazlardan düzenlenen günlük kapanış (Z) raporlarına ait mali bilgilerin bildirim yöntemi tercihi ve bildirimlere ilişkin izlenecek usul ve esasalar teknik kılavuzu için buraya tıklayın.

ÖKC mali raporlarının GİB’E elektronik ortamda bildirimi ile bildirim yönteminin tercihine ilişkin sık sorulan sorular dökümanı için buraya tıklayın.

Bu içerik 28.09.2018 09:04:17 tarihinde yayınlanmıştır. | Görüntülenme Sayısı: 1297