Duyuru Detay

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
28.10.2016

Oda Başkanımız Ömer Faruk Tokgöz Cumhuriyetin ilanının 93. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Değerli meslektaşlarım,
Bugün 29 Ekim. Atatürk'ün Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz' sözleriyle bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'in yıldönümü. 
Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yakılan bağımsızlık ateşinin sönmeyeceğine olan inancımızla bu emaneti korumak ve yükseltmek için gerekirse canımızı bile vereceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. 
Bölgemizde devam eden savaş ortamı iç ve dış politikalardaki gelişmeler bizleri kaygılandırsa da bu ülkenin yeniden yükselişe geçeceğine olan inancımız tamdır. 
Çünkü bu topraklarda yaşayan insanlar, imkansızlıklar içinde iken verdikleri kurtuluş mücadelesinden başarıyla çıkmış onurlu insanlardır. Çünkü bu coğrafyanın insanları en kötü zamanlarında din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin bir araya gelerek en değerli emanetlerini ve hazinelerini korumasını bilir. 93 yıldır olduğu gibi. 
Değerleriizi günden güne kaybettiğimiz bu günlerde, Cumhuriyetin ilanının 93. yılının yeniden birbirimize kenetlendiğimiz, birbirimize sarıldığımız günlerin başlangıcı olmasını dileriz. 
Atatürk'ün emanetini sonsuza dek taşıyacağımıza olan inancımızla, halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutlarım. 
Saygılarımla.

 

Ömer Faruk Tokgöz 
Başkan

Bu içerik 28.10.2016 00:00:00 tarihinde yayınlanmıştır. | Görüntülenme Sayısı: 1355