Duyuru Detay

Tüm Basın Mensuplarının Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlu Olsun
24.07.2013

Mersin. 24.07.2013

 

 

BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

"Demokrasinin temel taşlarından olan 'Basın Özgürlüğü', şeffaf yönetim ilkesinin de yapı taşlarındandır. Yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Basının, kısıtlamalara maruz kalmadan çalışmalarını özgür bir ortamda sürdürmesi, demokrasimizi güçlendirirken, kamuoyunun duyarlılığını artırmakta ve bilinçlenmesine katkı sağlamaktadır.

 

Diğer taraftan basının özgürlüğü ve çok sesliliği, insanlarımızın farklı düşüncelere saygı duymalarına imkân vermekte ve birlikte yaşama kültürüne zemin oluşturmaktadır. Basın özgürlüğü, düşünce ve ifade özgürlüğünün en önemli biçimidir. Bu çerçevede basınımızın ve basın çalışanlarının her türlü baskı ve tehditten uzak çalışmalarını sağlamak, demokrasimiz için vazgeçilmez bir görevdir. Basın mensuplarımız, toplumu aydınlatmak, kamuoyu oluşturmak, iç ve dış dünyadan haberdar etmek için her koşulda, sorumluluk bilinciyle çalışarak zor ve meşakkatli bir görevi yerine getirmektedir.

Bu nedenle Mersin’de faaliyette bulunan yerel gazete, radyo ve televizyonlarımız, yaygın gazete ve ajansların temsilciliğini yapan tüm değerli basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramını en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."

 

Oda Başkanı

Dursun GÖKTAŞ

Bu içerik 24.07.2013 00:00:00 tarihinde yayınlanmıştır. | Görüntülenme Sayısı: 1760